środa, 26 października 2016

#116 Nowości wydawnicze u IUVI!

Cześć wszystkim!

Wiem, że jestem tu nieczęsto, ale jak wiecie - mam duży problem techniczny, brak laptopa. Tak więc nie mogę zaoferować wam większej ilości postów na dany czas, ale mam nadzieję, że w przeciągu ok. 1,5 miesiąca się to zmieni. Ale wracając do tematu posta - dzisiaj trochę o nowościach! Wydawnictwo IUVI w tym miesiącu oferuje nam same perełki, dlatego postanowiłam się nimi z wami podzielić! Za niedługo spodziewajcie się recenzji dwóch pierwszych pozycji ;)

http://zalacznik.wp.pl/0/d665/potomkowie_banner_180x160.png?tsn=1477493329119&zalf=Nowe&wid=10021&p=2&o2=67687&t=IMAGE&st=PNG&ct=QkFTRTY0Potomkowie - Tosca Lee
Data: 26.10.2016
Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość:
„Emily, to ja. Ty.
Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości.
Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również.
Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…”
Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią „Krwawej Hrabiny” Elżbiety Batory, największej morderczymi wszech czasów. I jesteś ścigana.
Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz.
Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień.
Jednak by ocalić innych, musisz najpierw sama nie dać się zabić…
„Potomkowie” to wypełniona adrenaliną i nagłymi zwrotami akcji opowieść o poszukiwaniu siebie i miłości pośród wielowiekowych intryg w podziemnej scenerii Europy… i o determinacji pewnej dziewczyny, aby przeżyć.

Pax - Sara Pennypacker
Data: 26.10.2016
http://zalacznik.wp.pl/0/d665/pax_banner_300x300.jpg?tsn=1477493565202&zalf=Nowe&wid=10022&p=4&o2=75376&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (ze wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu.
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa.
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.
Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?
Sara Pennypacker oddaje w nasze ręce pięknie napisaną, wprost urzekającą opowieść o dorastaniu i najistotniejszych prawdach, które decydują o tym, kim jesteśmy.

http://zalacznik.wp.pl/0/d665/poradnikdlasmokow_banner_560x500.jpg?tsn=1477493722679&zalf=Nowe&wid=10020&p=6&o2=319488&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi - Laurence Yep, Joanne Ryder
Data: 26.10.2016
Panna Drake, uparty i zrzędliwy smok – czy tego chce, czy nie – ma nowego pupila: nad wiek wygadaną Winnie.
Dziwna sprawa: dziesięciolatka myśl, że to panna Drake jest jej zwierzątkiem! Co za niedorzeczny pomysł! Smoczyca ma przed sobą trudne zadanie: wychować tę pyskatą osóbkę na idealną towarzyszkę. O ile w ogóle jest to możliwe… Panna Drake otwiera przed Winnie tajemną i fantastyczną stronę San Francisco. Dziewczynka dostaje w prezencie szkicownik i rysuje w nim czarodziejskie stworzenia. Problem zaczyna się, kiedy jej szkicelungi ożywają, uciekają i swobodnie biegają po ulicach…
Czy Winnie i panna Drake położą kres chaosowi? Czy uda im się uwierzyć, że przyjaźń może wynagrodzić ból po stracie najbliższych?

12 komentarzy:

 1. To czekam na recenzje <3 ^_^
  Pax bardzo mnie zaintrygował, trochę kojarzy mi się to z Lassie... :) :D :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe pozycje. :) Mam nadzieję, że niedługo odzyskasz swojego laptopa, trzeba przyznać, że bez niego jest naprawdę trudniej w prowadzeniu bloga. Post jest bardzo fajny :D
  Pozdrawiam :*
  nastolatka-marzycielka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczególnie interesują mnie "Potomkowie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejne, interesujące nowości. A czasu coraz mniej...

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm... raczej nie dla mnie. Ale może i lepiej ;), bo miałam chwilowo już książek nie kupować :D.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie książki interesujące, ale najbardziej zaintrygowała mnie pierwsza pozycja. Czekam na recenzje :D
  Nominowałam cię do tagu.Więcej: https://zaczytana-w-fantastyce.blogspot.com/2016/10/babeczkowa-wyliczanka.html

  OdpowiedzUsuń
 7. "Potomkowie" mnie bardzo interesują, czekam na recenzje!

  http://recenzjebrunetki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Hm ... w sumie każda mnie ciekawi, ale czy dla mnie póki co to chyba nie :D
  Muszę ogarnąć swoje zaległości i w tedy będzie czas na coś nowego :D

  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  Wybacz mi długą nieobecność u ciebie ;( ♥

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten "Poradnik..." niezwykle mnie ciekawi :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi ciekawie, ale najpierw poczekam na recenzje, zanim kupię :D

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie trzy książki są moimi totalnymi must read na najbliższe miesiące. "Pax" kojarzy mi się z fabułą pewnej książki, której oczywiście tytułu nie pamiętam, ale wiem, że był w niej też mały chłopiec, zwierzątko i długa droga do przemierzenia samotnie.
  Pozdrawiam cieplutko!
  gabRysiek recenzuje

  OdpowiedzUsuń