poniedziałek, 9 stycznia 2017

#127 Najciekawsze premiery 2017

Cześć!

Jako że mam duże oczekiwania do 2017 samego w sobie - mam też duże oczekiwania do książek, które zostaną w tym roku wydane. Wyłapałam kilka perełek wśród wydawniczych zapowiedzi (jak zapomniałam o czymś ciekawym to koniecznie piszcie!) i tutaj je wam przedstawiam :) Są to głównie książki, które uznanie zdobyły za granicą, które są kontynuacjami głośnych ostatnio serii i po porostu te, które miały ciekawy opis :)

Uwaga, niektóre daty mogą być nietrafne, ponieważ informacje brałam z różnych źródeł - nie zawsze są na stronach wydawnictw, niestety.

ENDGAME. REGUŁY GRY - JAMES FREY - SQN - 11.01.2017

To już trzecia część z serii "Endgame" i nie mogę się doczekać, kiedy wyjdzie na rynek. Jak mogliście przeczytać w mojej recenzji, pierwsza część po prostu rozwaliła moje zdrowie psychiczne i nie mam zielonego pojęcia, ale nie sięgnęłam po "Klucz Niebios". Może boję się trochę skończyć tę serię? Wybaczcie, że wklejam wam opis bez właściwie czytania go, ale nie chcę nic sobie zaspojlerować:
Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios już odnaleziono, ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i ocalenia świata – Klucz Słońca. Zwycięzca może być tylko jeden!
Maccabee gra, by wygrać. Posiada Klucz Ziemi i Klucz Niebios, teraz zrobi wszystko, by zdobyć Klucz Słońca. Ale w Endgame nic nie jest stałe. Maccabee musi grać ostrożnie i bacznie pilnować pleców. An Liu gra dla śmierci. Jego celem jest powstrzymanie Endgame i zagłada całego świata. Aisling porzuciła Grę i zdecydowała się walczyć po stronie życia.
Aisling, Sarah, Jago, Shari i Hilal nie chcą dopuścić do zakończenia Endgame. Klucz Słońca nie może zostać odnaleziony. Tych pięciu Graczy postanowiło ustanowić własne reguły Gry.
Wszystkich łączy jedno: są gotowi umrzeć, by osiągnąć zamierzone cele. Doprowadzą sprawy do końca, ale na własnych zasadach.

WALECZNA CZAROWNICA - DANIELLE L. JENSEN - GALERIA KSIĄŻKI - 11.01.2017


Kolejne dokończenie serii, bowiem jest to trzeci tom uwielbianej przez wszystkich "Porwanej pieśniarki". Historia o trollach i różnych przygodach, okraszona (podobno) świetnym stylem pisarki. Nie mogę się co do tej kwestii wypowiedzieć, bo nie czytałam (ale naprawdę chcę!), więc posłużę się opisem:
Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…
Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.
W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.NAZNACZENI ŚMIERCIĄ - VERONICA ROTH - JAGUAR - 17.01.2017


Jeżeli przeglądacie czasami zagranicznego jutuba, na bank kojarzycie tę okładkę. Veronica Roth, autorka bestsellerowej serii "Niezgodna" powraca ze zdwojoną siłą i (podobno) lepszym kunsztem pisarskim. Czytając opis stwierdzam jednak, że nic oryginalnego tu raczej nie ma. Roth postanowiła troszkę poeksperymentować i wzięła się za lekkie sf i "prozę psychologiczną". Opowiada o dwóch ludach na planecie Thuvhe (ma ktoś pomysł jak to przeczytać?), które od lat się nienawidzą i walczą o władzę. Jak się można domyśleć, nasi główni bohaterowie, Cyra i Akos, mieszkają po dwóch stronach granicy, a więc powinni się nienawidzić. Ich uczucie jednak, które powstało na fundamentach wzajemnej wrogości, kiełkuje i będą musieli stawić czoła przeciwnością losu, jakie na pewno ich spotkają. Poczytamy, zobaczymy :)

DIABOLIKA - S. J. KINCAID - OTWARTE - 01.02.2017
"Diabolika" to również książka, o której głośno jest za granicą. W odróżnieniu od "Naznaczonych śmiercią" ma bardzo ciekawą i dość oryginalną fabułę, co sprawia, że nie mogę doczekać się jej premiery. Opowiada ona o Nemezis, która jest diaboliką. Diaboliki to stworzenia, które wyglądają jak ludzie, ale są pozbawieni człowieczeństwa. Są silne, agresywne i zrobią wszystko, aby ochronić człowieka, którego mają za zadanie pilnować. Nemezis chroni córkę senatora, Sidonię, a żeby jej pomóc, musi udawać, że jest nią, zachowując jednocześnie swoje zdolności w tajemnicy. Mam co do tej opowieści dość duże oczekiwania, ale wszystko okaże się, kiedy w końcu "Diabolika" wpadnie w moje łapki.

DWÓR MGIEŁ I FURII - SARAH J. MAAS - UROBOROS - 01.02.2017Kolejna kontynuacja, której pierwszego tomu nie czytałam. Poznałam już za to serię "Szklany Tron" tej autorki i nie powiem, świetnie pisze, do tego ma bardzo dobre i nowatorskie pomysły na historię. Uwielbiam reteling różnych baśni, a ponowne opowiedzenie baśni o Pięknej i Bestii to na moje świetna perspektywa. Tutaj znów będę musiała posłużyć się opisem, bo mam zamiar przeczytać "Dwór cierni i róż", a (ponownie) nie chcę spojlerów ;)
Po tym, jak ocaliła Prythian, Feyrę czeka długie i szczęśliwe życie u boku ukochanego Tamlina. Do czasu, gdy o spłatę długu nie upomni się najniebezpieczniejszy z fae – Rhysand, Książę Dworu Nocy. Feyre wie, że nie powinna mu ufać, ale jego informacje wyjaśniają wiele podejrzanych zachowań Tamlina. Tymczasem nad Prythian nadciąga widmo kolejnej wojny, a Feyre znowu może okazać się jego jedyną nadzieją. O ile zawierzy właściwej osobie.CARAVAL. CHŁOPAK, KTÓRY SMAKOWAŁ JAK PÓŁNOC - STEPHANIE GARBER - OMG BOOKS - 15.02.2017Może nie kojarzycie okładki, ale na pewno gdzieś mignął wam przed oczami ten napis. Jest to chyba jeden z głośniejszych debiutów za oceanem i ani myślę odpuszczenie sobie tej lektury. Opowiada o Scarlett i Telli, które całe życie mieszkały z despotycznym ojcem na maleńkiej wyspie. Przez zaaranżowane przez ojca małżeństwo dla Scarlett, dziewczyna nie będzie mogła wziąć udziału w Caravalu, grze, w której nagrodą jest spełnienie marzenia. Jednak niespodziewanie ona i jej siostra mają zostać gośćmi honorowymi Legendy - mistrza ceremonii. Równie niespodziewane okazuje się porwanie Telli przez tajemniczego Legendę i razem z Julianem, przybyszem zza oceanu, którego Scarlett początkowo nie lubi, będzie musiała odnaleźć siostrę, bo to ona jest teraz główną stawką w grze.
MLEKO I MIÓD - RUPI KAUR - OTWARTE - 01.03.2017

Znalezione obrazy dla zapytania milk and honey rupi kaur"Mleko i miód" to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów d
dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.
Międzynarodowy bestseller.
Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.
Kilkadziesiąt tygodni na liście bestsellerów "New York Timesa".
"Te krótkie i szczere wiersze o doświadczaniu kobiecości, przemocy, miłości i łagodzeniu bólu są tak delikatne jak piosenki pop i tak ostre jak trash metal."
"New York Times"
"»Mleko i miód« to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku."
"Huffington Post"

11 komentarzy:

 1. Ja czekam na "Diabolikę", chociaż nie wiem jeszcze, czy nie zdecyduję się przeczytać jej w oryginale :) A z tych bliższych premier, nie mogę już doczekać się "Margo" oraz "Wotum nieufności"!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Reguły gry" muszą być moje :) nie odmówię sobie przyjemności przeczytania tego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne książki myślę,że na pewno którąś z nich przeczytam. Najbardziej zaciekawiła mnie Naznaczeni Śmiercią :)

  Pozdrawiam Agaa
  ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej interesuje mnie "Caraval".

  OdpowiedzUsuń
 5. "Waleczna czarownica", "Dwór mgieł i furii" oraz "Reguły gry" - te trzy będą moje ;)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. W styczniu czekam na ''Waleczną czarownicę'' (mam nadzieję, że będzie to świetne zakończenie serie z klimatem przypominającym ten z pierwszego tomu), ''Naznaczonych śmiercią'' (chyba pierwsza fantastyka, którą tak chcę) oraz na ''Mking faces'' (ta książka akurat nie znalazła się w twoich premierach).
  Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej czekam na Dwór Mgieł i Furii :D Caraval również zapowiada się bardzo ciekawie :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 8. E, "Porwana pieśniarka" wcale nie ma jakiegoś niesamowitego stylu, a główni bohaterowie i sporo wątków są schematyczne i nietrudne do przewidzenia. Książka to taki przciętniaczek. :)
  Z przedstawionych przez Ciebie zainteresowała mnie jedynie "Diabolika".

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Naznaczeni śmiercią" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Endgame już czeka w pierwszej kolejce do wysłania także czekam, czekam, a Naznaczeni śmiercią brzmią też zachęcająco 💖💖
  Pozdrawiam cieplutko 😙
  http://zapachstron.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń